EMZİRME POLİTİKAMIZ

T.C

SAĞLIK BAKANLIĞI

Adnan Kahveci Aile Sağlığı Merkezi

 

 

 

EMZİRME POLİTİKAMIZ

 

 

 

1. Aile Sağlığı Merkezimizde anne sütünün önemi, emzirmenin anne ve bebek sağlığı yönünden yararları ve tüm annelerin emzirmeye teşvik edilmesi amacıyla   yazılı bir emzirme politikası oluşturulmuştur.Kurumumuz çalışanları tarafından bu politikanın uygulanmasının sürekliliği sağlanmaktadır.

 

2.Aile Sağlığı Merkezimizde çalışanlarımız anne sütü ve emzirme konularında eğitim almıştır. Bu eğitimler belli aralıklarla güncellenmektedir.

 

3. Kurumumuzdaki Aile Hekimlerimize  kaydı  bulunan, tüm gebelere  (doğum  öncesi 32.haftadan itibaren) anne sütü ve emzirme ile ilgili eğitimler yapılmaktadır.

 

4. Doğumdan hemen sonra, bebeğe hiçbir besin verilmeksizin, bebeğin memeye tutulması ve emzirmenin başlatılması ve ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi altıncı ayın bitiminden sonra ek gıdalarla birlikte iki yaşa kadar anne sütü verilmesine devam edilmesi konusunda anneler desteklenmektedir.

 

5. Loğusalık döneminde tüm annelere, anne sütü ve emzirmenin yararları, doğru emzirme teknikleri, emzirmenin sürdürülmesi, sütün sağılması ve saklanması, sağılmış sütün bebeklere verilmesi vb. konularda bilgi verilmektedir.

 

6. Kurumumuzda emzirme sıklığı ve süresi konusunda herhangi bir kısıtlama uygulanmaz. Emzirmenin bebeğin isteğine bağlı olduğu, gündüz ve gece devam etmesi gerektiği ve bebek her istediğinde emzirilmesinin yararları anneye aktarılmaktadır..

 

7.Tıbbi zorunluluk olmadığı sürece bebeklere ilk 6 ay sadece anne sütü verilmelidir.       6 aydan sonra ek gıdalarla birlikte 2 yaşına kadar anne sütü verilmesi tavsiye edilmektedir.

 

8. Emzirmenin desteklenmesi ve sürdürülmesi konularında bölgemizdeki diğer kurum, kuruluş, dernek, merkez, okul, sağlık kurumları vb ile işbirliği yapılarak ortak etkinlikler düzenlenmektedir.

 

9. Kurumumuzda anne sütü dışında muadil materyalin reklamlarına ilişkin poster, afiş ve numunelerinin bulunmasına ve kullanımına izin verilmemektedir.

 

10. Daha zeki ve sağlıklı nesillere sahip olabilmek için anne sütünün önemi her aşamada vurgulanmaktadır.

 

11. Kurumumuzdan hizmet alırken yararlanabileceğiniz, emzirme bölümümüz bulunmaktadır

 

Ana Sayfa
Ürünlerimiz
Hizmetlerimiz
Hakkımızda
Foto Galeri
İletişim
 
kategoriler  
34.12.001 AHB
 
34.12.002 AHB
 
34.12.003 AHB
 
34.12.004 AHB
 
34.12.005 AHB
 
34.12.006 AHB
 
34.12.007 AHB
 
34.12.053 AHB
 
   
Duyurular  
 
   
 
Ana Sayfa | Doktorlarımız | Faydalı Bağlantılar | İletişim
Galata Web